Главная страница

Olympische Ringe
Alpine skiing pictogram.svg

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbędzie się w dniach 13 - 27 lutego 2010 roku. Narciarze alpejscy będą po raz osiemnasty rywalizować o medale igrzysk olimpijskich.

Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć w pięciu konkurencjach: zjeździe, slalomie, gigancie, supergigancie i superkombinacji. Łącznie rozdanych zostanie dziesięć kompletów medali. Zawody odbywać się będą w Whistler, położone około 125 km na północ od Vancouver, miasta-organizatora ZIO 2010.

Terminarz

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
13 lutego 2010 11:45 UTC-8 / 20:45 CET Whistler Zjazd mężczyzn Szwajcaria Didier Defago Norwegia Aksel Lund Svindal Stany Zjednoczone Bode Miller
17 lutego 2010 11:00 UTC-8 / 20:00 CET Whistler Zjazd kobiet Stany Zjednoczone Lindsey Vonn Stany Zjednoczone Julia Mancuso Austria Elisabeth Görgl
18 lutego 2010[1] 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Superkombinacja kobiet Niemcy Maria Riesch Stany Zjednoczone Julia Mancuso Szwecja Anja Parson
21 lutego 2010[2] 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Superkombinacja mężczyzn Stany Zjednoczone Bode Miller Chorwacja Ivica Kostelić Szwajcaria Silvan Zurbriggen
19 lutego 2010 11:30 UTC-8 / 20:30 CET Whistler Supergigant mężczyzn Norwegia Aksel Lund Svindal Stany Zjednoczone Bode Miller Stany Zjednoczone Andrew Weibrecht
20 lutego 2010 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Supergigant kobiet Austria Andrea Fischbacher Słowenia Tina Maze Stany Zjednoczone Lindsey Vonn
21 lutego 2010 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Gigant mężczyzn
24 lutego 2010 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Gigant kobiet
26 lutego 2010 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Slalom kobiet
27 lutego 2010 10:00 UTC-8 / 19:00 CET Whistler Slalom mężczyzn

Wyniki

Kobiety

zjazd

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Lindsey Vonn Stany Zjednoczone USA 1:44.19
Silver medal icon.svg Julia Mancuso Stany Zjednoczone USA 1:44.75 +0.56
Bronze medal icon.svg Elisabeth Görgl Austria AUT 1:45.65 +1.46
4. Andrea Fischbacher Austria AUT 1.45.68 +1.49
5. Fabienne Suter Szwajcaria SUI 1.46.17 +1.98
6. Britt Janyk Kanada CAN 1.46.21 +2.02
7. Marie Marchand-Arvier Francja FRA 1.46.22 +2.03
8. Maria Riesch Niemcy GER 1.46.26 +2.07
9. Lucia Recchia Włochy ITA 1.46.50 +2.31
10. Gina Stechert Niemcy GER 1.46.93 +2.74



slalom

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.



gigant

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.



supergigant

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Andrea Fischbacher Austria AUT 1:20.14
Silver medal icon.svg Tina Maze Słowenia SLO 1:20.63 +0.49
Bronze medal icon.svg Lindsey Vonn Stany Zjednoczone USA 1.20.88 +0.74
4. Johanna Schnarf Włochy ITA 1:20.99 +0.85
5. Elisabeth Görgl Austria AUT 1:21.14 +1.00
6. Nadia Styger Szwajcaria SUI 1:21.25 +1.11
7. Lucia Recchia Włochy ITA 1:21.43 +1.29
8. Maria Riesch Niemcy GER 1:21.46 +1.32
9. Julia Mancuso Stany Zjednoczone USA 1:21.50 +1.36
10. Ingrid Jacquemod Francja FRA 1:21.77 +1.63



superkombinacja

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Maria Riesch Niemcy GER 2:09.14 0.00
Silver medal icon.svg Julia Mancuso Stany Zjednoczone USA 2:10.08 +0.94
Bronze medal icon.svg Anja Pärson Szwecja SWE 2:10.19 +1.05
4. Kathrin Zettel Austria AUT 2:10.50 +1.36
5. Tina Maze Słowenia SLO 2:10.53 +1.39
6. Fabienne Suter Szwajcaria SUI 2:10.85 +1.71
7. Šárka Záhrobská Czechy CZE 2:11.02 +1.88
8. Johanna Schnarf Włochy ITA 2:11.29 +2.15
9. Michaela Kirchgasser Austria AUT 2:11.35 +2.21
10. Marie Marchand-Arvier Francja FRA 2:11.82 +2.68



Mężczyźni

zjazd

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Didier Defago Szwajcaria SUI 1.54.31
Silver medal icon.svg Aksel Lund Svindal Norwegia NOR 1.54.38 +0.07
Bronze medal icon.svg Bode Miller Stany Zjednoczone USA 1.54.40 +0.09
4. Mario Scheiber Austria AUT 1.54.52 +0.21
5. Erik Guay Kanada CAN 1.54.64 +0.33
6. Didier Cuche Szwajcaria SUI 1.54.67 +0.36
7. David Poisson Francja FRA 1.54.82 +0.51
8. Marco Büchel Liechtenstein LIE 1.54.84 +0.53
9. Klaus Kröll Austria AUT 1.54.87 +0.56
10. Michael Walchhofer Austria AUT 1.54.88 +0.57



slalom

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.



gigant

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg
Silver medal icon.svg
Bronze medal icon.svg
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.



supergigant

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Aksel Lund Svindal Norwegia NOR 1.30.34
Silver medal icon.svg Bode Miller Stany Zjednoczone USA 1.30.62 +0.28
Bronze medal icon.svg Andrew Weibrecht Stany Zjednoczone USA 1.20.65 +0.31
4. Werner Heel Włochy ITA 1.30.67 +0.33
5. Erik Guay Kanada CAN 1.30.68 +0.34
6. Christof Innerhofer Włochy ITA 1.30.73 +0.39
7. Patrick Staudacher Włochy ITA 1.30.74 +0.40
8. Carlo Janka Szwajcaria SUI 1.30.83 +0.49
9. Tobias Gruenenfelder Szwajcaria SUI 1.30.90 +0.56
10. Didier Cuche Szwajcaria SUI 1.31.06 +0.72



superkombinacja

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Bode Miller Stany Zjednoczone USA 2:44.92
Silver medal icon.svg Ivica Kostelić Chorwacja CRO 2:45.25 +0.33
Bronze medal icon.svg Silvan Zurbriggen Szwajcaria SUI 2:45.32 +0.40
4. Carlo Janka Szwajcaria SUI 2:45.54 +0.62
5. Ted Ligety Stany Zjednoczone USA 2:45.82 +0.90
6. Benjamin Raich Austria AUT 2:46.13 +1.21
7. Ondřej Bank Czechy CZE 2:46.19 +1.27
8. Christof Innerhofer Włochy ITA 2:46.45 +1.53
9. Kjetil Jansrud Norwegia NOR 2:46.50 +1.58
10. Will Brandenburg Stany Zjednoczone USA 2:47.06 +2.14



Klasyfikacja medalowa

  1. Początkowa superkombinacja miała odbyć się 14 lutego, lecz z powodu zbyt wysokiej temperatury powietrza, została przełożona.
  2. Początkowa superkombinacja miała odbyć się 16 lutego, lecz z powodu zbyt wysokiej temperatury powietrza, została przełożona.

Linki zewnętrzne